Liberec si zahraje play off, společně s Jičínem. Foto: Flickr FBC Liberec
28. 1. 2018 Extraliga žen (5) KOMENTÁŘŮ

Liberec skolil Tatran desítkou, Olomouc potrápila Ivanti Tigers, Vinohrady pak Bohemians

Čtyři zápasy zbývají do konce základní části ženské nejvyšší soutěže. Výchozí pozici si vylepšily florbalistky Liberce, které nastřílely deset branek Tatranu, jehož šance na účast v play off tím o něco poklesla. Blízko senzace byly florbalistky Olomouce, snažily se také Vinohrady proti Bohemians.

Je důležité mít Michaelu Mlejnkovou, to si asi říkají v Liberci. Tamní „šílená děvčata“ totiž porazila Tatran 10:5 a ziskem tří bodů se přiblížila účasti v play off. Už v divoké první třetině padlo sedm branek, přičemž Tatran poprvé a naposledy vedl 1:0. Klíčovou byla druhá třetina, ve které Liberec utekl až do pětibrankového vedení. Zmíněná Michaela Mlejnková si připsala šest kanadských bodů, Lucie Veidlová pak ještě o bod více.

Není divu, že Lukáš Nesměrák měl důvod k radosti. „Dnes jsme předvedli velmi koncentrovaný výkon a od začátku jsme věděli, co chceme na Tatran hrát. Velmi dobře jsme využívali mezer v nedokonale hraném obranném systému,“ hodnotil výkon svého týmu.

Ještě poznámka k Michaele Mlejnkové. Se ziskem 51 bodů se zatím podílela na 64,4% branek svého týmu v sezoně. Pro srovnání: aktuálně nejproduktivnější hráčka soutěže Martina Řepková má toto číslo 34,8%.

Blízko senzace byly florbalistky Olomouce. Ty se vydaly do Prahy na souboj s Ivanti Tigers v pozici outsidera, málem ale olomoucká okleštěná sestava bodovala. První třetina dopadla 4:0 pro favorita a zdálo se, že utkání bude mít klidný průběh, ale to se nestalo. Ivanti Tigers totiž za stavu 5:1 nevyšel nástup do třetí třetiny, dvakrát inkasoval a navíc přišel o zraněnou Terezu Hanzlíkovou.

Olomouc se tak dotáhla na rozdíl jediné branky, v závěru měla možnost přesilovky a ještě v poslední minutě měla také přečíslení, ale vyrovnat nedokázala. „V první třetině jsme sice nehrály to, co chceme, ale výsledkově nám vyšla. Zbytek zápasu už byl, co se týče naší hry, naprosté neplnění pokynů. Jsme rádi za tři body, ale dnes to je jediné pozitivum,“ hořekovala Markéta Šteglová.

Florbalistky Bohemians neprocházejí ideálním obdobím a potvrdily to také proti Vinohradům. Prohrávaly 0:1, později se dokázaly dostat do vedení 5:2, ale tři minuty před koncem byl na ukazateli skóre stav 6:5. O třech bodech pro svůj tým pak rozhodla dvacet sekund před koncem Hana Poláková. „V první třetině jsme se hodně trápili a celá třetina byla plná špatných rozhodnutí. Ve druhé můžeme děkovat soupeři a štěstíčku, že jsme neinkasovali. Ve třetí třetině jsme konečně hráli, co jsme si řekli, a proměnili svoje šance,“ řekl Tomáš Grigar.

Další povedený zápas si svým způsobem mohou odškrtnout florbalistky Panthers. Tentokrát vyzvaly Ostravu, a byť v zápase ani jednou nevedly, tak držely alespoň vyrovnané skóre. Ještě před poslední částí byl stav 3:4 z pohledu domácích, branky Kapcové s Kristínou Hudákovou nakonec stanovily konečné skóre na 6:3 pro Ostravu. „Utrápené. Dneska jsme se do toho příliš nedostali. Zbytečně jsme se se soupeřem prali a stálo nás to zbytečně mnoho sil. Po dvou výborných zápasech je to malinko zklamaní, ale nutno podotknout, že jsme měli opravdu náročný program,“ hodnotil Jakub Robenek.

Chodov přijel do Jičína a roli favorita potvrdil. Postupem času se dostal až do vedení 11:0, až následně se prosadila za domácí Kristýna Bachmaierová, bývalá dlouholetá opora Chodova. Utkání nakonec skončilo výhrou Chodova 12:2, když také druhou branku domácích vstřelila hráčka s chodovskou minulostí – Zuzana Svobodová. „První dvě třetiny ještě vcelku OK, ale poslední raději komentovat nebudu. Paradoxně nás srazila dolů naše dlouhá přesilovka, kterou jsme opravdu nezvládli nejlépe,“ zmínil Lukáš Procházka dvě pětiminutová vyloučení Jičína ve třetí části.

V posledním utkání tohoto kola se v roce 2018 poprvé a v základní části naposledy představily doma Vítkovice. Vyzvaly Židenice a po dvou vlažných třetinách vyhrály třetí třetinu 5:0 a celý zápas tak 8:1. „Spokojenost se třemi body a zápasovým nasazením. V prvních dvou třetinách se nám vždy povedla úvodní desetiminutovka, pak hra ztrácela mírně na přesnosti a soustředění,“ řekl Jiří Velecký.

Výsledky 18. kola Extraligy žen

KM automatik FBK Jičín – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:12
branky: 52. Kristýna Bachmaierová, 60. Zuzana Svobodová – 5. Martina Řepková, 7. Karolína Suchá, 14. Tereza Urbánková, 19. Daniela Frantíková, 23. Martina Řepková, 29. Magdaléna Plášková, 31. Petra Beránková, 33. Karolína Suchá, 38. Petra Beránková, 48. Lucie Florianová, 48. Eva Preisslerová, 56. Magdalena Klímová; rozhodčí: Jakub Novotný – Filip Gaberdén; vyloučení: 1 + Žaneta Kůželová 5 + Gabriela Žůrková 5:0; využití: 0:2; diváků: 104; zásahy brankářů: Veronika Samková 25 – Kristýna Provázková 20; po třetinách: 0:4, 0:5, 2:3;

Panthers Praha – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 3:6
branky: 21. Andrea Nováková, 35. Ivana Lamková, 38. Petra Šusterová – 20. Paulína Hudáková, 26. Petra Šusterová, 35. Veronika Káčová, 36. Markéta Vrlíková, 45. Nela Kapcová, 60. Kristína Hudáková; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 25; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková ? – Veronika Tomšová ?; po třetinách: 0:1, 3:3, 0:2;

1. SC TEMPISH Vítkovice – K1 Florbal Židenice 8:1
branky: 9. Hana Koníčková, 17. Michaela Šponiarová, 30. Romana Žurková, 41. Katarína Klapitová, 45. Zuzana Halfarová, 47. Denisa Ferenčíková, 51. Alžbeta Ďuríková, 59. Markéta Kolářová – 27. Eva Smutná; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 94; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 7 – Lenka Remešová 20; po třetinách: 2:0, 1:1, 5:0;

Ivanti TIGERS FK Jižní Město – FBS Olomouc 5:4
branky: 6. Tereza Hanzlíková, 8. Tereza Hanzlíková, 12. Eliška Machková, 17. Martina Čapková, 23. Tereza Hanzlíková – 25. Kateřina Peterková, 42. Petra Mandátová, 42. Lucie Cholinská, 52. Tereza Reimerová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Karolína Červová 25 – Martina Franková 15; po třetinách: 4:0, 1:1, 0:3;

Únětická 12° Tatran Střešovice – Crazy girls FBC Liberec 5:10
branky: 3. Žaneta Reková, 11. Adéla Kramperová, 18. Petra Malecká, 46. Karolína Vachušková, 60. Anna Válková – 4. Michaela Mlejnková, 8. Lucie Veidlová, 13. Nikol Pekárková, 19. Michaela Mlejnková, 21. Michaela Mlejnková, 26. Lucie Veidlová, 27. Oxana Šamanina, 35. Adéla Dlouhá, 47. Oxana Šamanina, 54. Lucie Veidlová; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Eliška Drbalová ?, Eliška Drbalová ?, Eliška Drbalová ? – Marcela Štěpánová ?, Marcela Štěpánová ?, Marcela Štěpánová ?; po třetinách: 3:4, 0:4, 2:2;

FbŠ Bohemians – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:5
branky: 20. Hana Poláková, 20. Veronika Loudová, 45. Adéla Bočanová, 46. Andrea Kadidlová, 47. Hana Poláková, 54. Adéla Bočanová, 60. Hana Poláková – 11. Natálie Bartošová, 27. Aneta Tvrzníková, 48. Tereza Trunečková, 57. Alena Žižková, 58. Michaela Lingová; rozhodčí: Jiří Kropáček – Tomáš Novák; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Jitka Omelková 16 – Eliška Kuchyňková 20; po třetinách: 2:1, 0:1, 5:3;