Mladoboleslavští útočníci Jakub Gruber, Martin Tokoš a Milan Tomašík. Foto: Štěpán Tomš, Florbal Mladá Boleslav Mladoboleslavští útočníci Jakub Gruber, Martin Tokoš a Milan Tomašík. Foto: Štěpán Tomš, Florbal Mladá Boleslav
28. 10. 2018 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Liberec po šestibodovém víkendu drží krok s čelem, Chodov a Boleslav nezaváhaly

Liberec má za sebou velice vydařený víkend. Nejprve v pátek zaskočili Severočeši Chodov a dnes doma v těsném souboji porazili Tatran 6:5. Z favoritů v 11. kole Tipsport Superligy nezaváhaly Boleslav, Chodov a ani Vítkovice, a zůstávají tak v tomto pořadí za vedoucí Spartou.

Florbal Mladá Boleslav – FBC Ostrava 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)

Branky: 9. Tomašík (Gruber), 17. Bína (Curney), 45. Jelínek (Curney), 48. Gruber (Tokoš), 58. Curney (Bína) – 16. Mendrek (Jurdzin), 60. Mendrek (Sládek). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 352.

Mladá Boleslav po čtvrteční prohře ve Střešovicích tentokrát zabrala a porazila Ostravu 5:2. Hosté se však dlouho drželi na dostřel, Boleslav o své výhře definitivně rozhodla až po gólech ve 45. a 48. minutě. Třemi body se na její výhře podílel Jiří Curney. Za hosty se dvakrát trefil Jakub Mendrek.

Sokol Pardubice – Florbal Chodov 1:12 (0:5, 1:1, 0:6)

Branky: 35. Kourek (Dlesk) – 2. Ondrušek (Matejčík), 8. Koutný (T. Vávra), 14. Maxa (Plíhal), 15. M. Vávra (Krbec), 20. Ondrušek (Kašovský), 37. M. Vávra (Krbec), 42. Podhráský (M. Vávra), 45. Ondrušek (Matejčík), 46. Podhráský (Matejčík), 47. Krbec (M. Vávra), 56. Matejčík (Ondrušek), 56. Plíhal (Koutný). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 280.

Z porážky v posledním kole se vzpamatoval také další favorit Chodov a v Pardubicích si zastřílel. Čtyři body zaznamenali Tom Ondrušek, Marek Vávra a Marek Matejčík. Rozhodnuto bylo už po první části, po které hosté vedli 5:0.

FbŠ Bohemians – 1. SC Vítkovice 7:8 (2:2, 1:5, 4:1)

Branky: 14. Šebek (Juha), 16. Juha (TS), 35. Seilonen (Laine), 41. Forman (Cabejšek), 42. Dobisík (Juha), 48. Čihák (Juha), 55. Cabejšek (Forman) – 5. Bräuer (Malina), 18. Delong, 23. Delong (Jastřembský), 28. Sladký (Delong), 30. Hájek (Řezanina), 32. Delong, 39. Hájek (Řezanina), 51. Oborák (Hájek). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. Diváci: 135.

Vítkovice se zařadily po bok České Lípy a Liberce. Také se jim totiž podařilo získat o víkendu plný počet bodů. Druhé tříbodové vítězství přidali Vítkovičtí na hřišti Bohemians. Výhra se přesto nerodila lehce, klokani vedli v první třetině 2:1 a v závěrečné třetině mohutně dotahovali. Hosté ale nakonec těsný náskok udrželi.

Bulldogs Brno – TJ Znojmo 8:2 (2:1, 2:1, 4:0)

Branky: 7. Konečný (Grlický), 15. Němec (Galuszka), 22. Grlický (Ulman), 34. Pešák (Ulman), 49. Konečný (Ulman), 58. Pešák, 59. Ulman (Konečný), 59. Koláčný – 10. Šindelář (Salava), 31. Kucharič (Salava). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 0:0. Diváci: 486.

Bulldogs Brno stoupají tabulkou. V důležitém domácím utkání porazili Znojmo vysoko 8:2. Na utkání si našlo cestu 486 a jednalo se tak o nejvyšší nedělní návštěvu. Čtyřmi body přispěl k výhře buldoků Martin Ulman.

Panthers Otrokovice – FBC Česká Lípa 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)

Branky: 15. Zapletal (Sovják), 32. Kittel (Vykopal) – 8. Slaný (Kněžour), 55. Slaný, 56. Novotný (Kněžour), 59. Krajcigr (Novotný), 59. Slaný (Spilka). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 0:0. Diváci: 320.

Česká Lípa jede a po debaklu do sítě Vinohrad si odvezla všechny body z Otrokovic. Hostům pomohl svým výkonem ten nejzkušenější. Štěpán Slaný zaznamenal hattrick, v 55. minutě zařídil vyrovnání na 2:2 a Českolipští pak následně během dalších tří minut přidali tři trefy, které rozhodly o jejich triumfu.

FBC Liberec – Tatran Střešovice 6:5 (0:3, 2:0, 4:2)

Branky: 28. Kološ (Valeš), 35. Kološ (TS), 49. Ferdan (Marek), 52. Kološ (Ferdan), 57. Kořínek (Kopecký), 57. Ferdan (Valeš) – 7. Slavík, 12. Marek Beneš (TS), 19. Kreysa (Mühlfait), 46. Marek Beneš (Jak. Kolísko), 48. Sádlo (Sládeček). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 259.

Tatran střídá dobré a špatné výsledky. Ve čtvrtek dokázal na domácím hřišti zaskočit obhájce mistrovského titulu Boleslav, nyní ale padl na severu Čech. K úspěšnému výsledku mu nepomohla ani výborná první třetina, kterou Střešovičtí vyhráli 3:0. Liberecký obrat nastartoval Petr Kološ, jenž si nakonec připsal tři góly a Liberec zvítězil v dramatickém utkání 6:5.

Autor: redakce