8. 1. 2013 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Hattrick sebral bod Pardubicím, Znojmo doma opět vítězně

V novém roce se rozjela opět i druhá nejvyšší soutěž a hned se urodilo několik překvapení. Vedoucí Pardubice ztratily po osmi vítězstvích bod s desátým Hattrickem. Havlíčkův Brod udolal na svém hřišti po přestřelce Litvínov 11:10. Znojmo se představilo v pátém zápase v řadě svým fanouškům a počtvrté dokázalo vyhrát. Tentokrát přestřílelo pražské Vinohrady 7:3.Velké překvapení se urodilo v Brně, kde domácí Hattrick statečně odolával lídrovi tabulky. Pardubice nevstoupily do zápasu dobře a na začátku druhé třetiny už prohrávaly o dvě branky. Ve zbytku zápas však dokázali hráči Sokola utkání otočit, nerozhodný výsledek zařídil až 2 minuty před koncem Zdeněk Habr.

Prodloužení trvalo pouhé 2 minuty, než pardubický Dlesk vystřelil druhý bod hostům. „Myslím si, že jsme spíš bod ztratili, než dva získali. Ve třetí třetině jsme vedli už o dvě branky. Bohužel jsme ztratili koncentraci po několika sporných rozhodnutích. A když jsme se opět dostali do vedení, dovolili jsme soupeři před koncem znovu srovnat,“ hledal klíčové momenty zápasu trenér Pardubic Janovský.

I přes ztrátu jednoho bodu byl trenér lídra spokojený. „Absolvujeme teď z kondičního pohledu velmi náročné období a v lednových zápasech asi budeme trochu tahat nohy. Vymlouvat se na to ale nechceme a rádi bychom, aby i přesto body na našem kontu ještě nějaké naskákaly.“

V repríze loňské čtvrtfinálové série přivítalo Znojmo na své palubovce pražské Vinohrady. Minulou sezónu zvítězily Vinohrady ve všech čtvrtfinálových zápasech a zajistily si postup mezi nejlepší čtyřku. Tentokrát měli navrch domácí, především ve druhé třetině, která rozhodla. Znojmo ji vyhrálo 4:1, celý zápas pak v poměru 7:3.

V obou zápasech hraných na Vysočině padlo přes 20 branek. Žďár nad Sázavou ztratil šanci na body nad MVIL Ostrava už ve druhé třetině, kterou domácí Hroši prohráli vysoko 10:2. V Havlíčkově Brodě se hrálo o body až do posledních vteřin, ve kterých dokázali Draci ubránit těsné vítězství 11:10.

Výsledky 15.kola 1.ligy:
Sokol Erupting Dragons H. Brod – SK Bivoj Litvínov 11:10 (4:2, 4:4, 3:4)
Branky a nahrávky:
  4. Krajcigr (Roztočil), 9. Suchý (Krajcigr), 11. Míka (Suchý), 13. Míka, 24. Suchý (Lupač), 30. Krajcigr (Suchý), 37. Krajcigr (Suchý), 38. Suchý (Zelenka), 51. Vlček (Čapek), 52. Čapek (Lupač), 53. Krajcigr (Suchý) – 9. Hulič (Hocelík), 11. Hocelík (Procházka), 25. Skuhrovec (Hulič), 27. Werner (Hulič), 30. Procházka (Khek), 40. Horák (Černý), 48. Hulič (Skuhrovec), 51. Hulič (Werner), 53. Procházka (Hertl), 60. Hocelík (Hulič). Rozhodčí: J. Kadlec, M. Kadlec. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 90.

FBC Kladno – Spartak Pelhřimov 7:4 (0:1, 1:2, 6:1)
  21. Šikola (Louvar), 41. Šikola (Pacan), 51. Louvar (Richtr), 53. Přívara (Ondrejička), 54. Pacan (Přívara), 56. Princ (Frömmel), 59. Louvar – 16. Jirků (Poduška), 31. Brychca (Bína), 34. Poduška (Bína), 50. Jirků (Kos). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 50.

Hippos Žďár n/S. – 1. MVIL Ostrava 9:14 (2:3, 2:10, 5:1)
  15. F. Dvořák (Tlustoš), 20. F. Dvořák (Tlustoš), 23. M. Zerák (Melichar), 31. Karásek (Imramovský), 44. F. Dvořák (M. Zerák), 47. F. Dvořák (Imramovský), 48. Kaštánek (Melichar), 57. Melichar (M. Zerák), 59. F. Dvořák (Melichar) – 5. Tesárek (Matěj), 7. Augustin (Janečka), 12. Tomiczek (Dombrovský), 22. Matejčík, 25. Janečka (Šebesta), 25. Janečka (Šebesta), 28. Janečka (Šebesta), 29. Kasinec (Matejčík), 30. Tesárek (Augustin), 32. Stejskal (Jankulár), 32. Šebesta (Tomiczek), 34. Cabiš, 39. Novák (Tomiczek), 54. Kasinec (Stejskal). Rozhodčí: Kněžík, Knap. Vyloučení: 2:5. Využití: 4:1. Diváci: 88.

TJ SAM73 Znojmo – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:3 (1:1, 4:1, 2:1)
  13. Salava (Miklík), 25. Kucharič (Salava), 26. Čihal (Sláma), 29. Martinek (Kucharič), 29. Palát, 44. Sláma (Ostrý), 60. Kucharič (Miklík) – 18. Raiter (Gregor), 34. Svoboda (Záň), 52. Gregor (J. Mareš). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 187.

Paskov Saurians – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 4:11(1:3, 2:5, 1:3)
  10. Žůrek (Ivan), 34. Sedlák (Kurečka), 35. Zindulka (Kohút), 48. Chalupa (Švajný) – 9. Merlíček (Slaný), 13. Slaný (Motejzík), 19. Slaný, 21. Jeřábek (Slaný), 24. Tichý (Motejzík), 26. Motejzík (Merlíček), 38. Jansa (Slaný), 39. Slaný (Tichý), 43. Mlejnek, 52. Karel, 60. Karel (Slaný). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Diváci: 40.

FBŠ Hattrick Brno – Sokol Pardubice 7:8pp (2:1, 1:3, 4:3, 0:1)
  17. Houšť (Ondráček), 20. Hlaváček (Felkl), 23. Marek (Felkl), 43. Komínek (Kantor), 51. Hlaváček, 54. Houšť (Komínek), 58. Habr (Houšť) – 5. Daněk (Brychta), 23. Teichman, 36. Lisa (Šťastný), 38. Matys (Janeček), 42. Matys (Bahník), 45. Bahník (Janeček), 57. Matys (Bahník), 63. Dlesk (Teichman). Rozhodčí: J. Kadlec, M. Kadlec. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 107.