Filip Forman zapsal proti SKV tři body. Foto: FbŠ Bohemians, Český florbal Foto: FbŠ Bohemians, Český florbal
5. 3. 2021 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Podmínka pro Formana: Talent nebude hrát jeden zápas, čtyři měsíce musí vydržet bez trestu

 Bohemians si mohou oddychnout. O svůj klenot v podobě Filipa Formana přijdou pouze v úvodním čtvrtfinálovém utkání, což bylo zřejmé hned po udělení červené karty s validitou 3. Dalším trestem pro útočníka Bohemians je čtyřměsíční podmínka. Pokud ji poruší, dva měsíce nebude moci hrát.

Byly to velké emoce. Filip Forman vstřelil gól do prázdné branky a za stavu 6:4 bylo několik sekund před koncem utkání jasno, že definitivně rozhodl. Ze slavícího klubka hráčků pak zvolal „Z*****nej Chodov.“

Podle disciplinární komise jednal v emocích. „Z doloženého videozáznamu je patrné, že toto derby bylo celkově velmi emotivním utkáním. Disciplinární komise má pro emoce v utkání pochopení, ke sportu emoce patří. Rozumí i jistému uvolnění a projevení emocí při oslavách v rozhodujícím momentě utkání. Projevem oslav ale mají být emoce pozitivní, není možné v rámci těchto oslav používat negativní projevy vůči soupeři. Taková forma oslav na florbalová hřiště nepatří,“ vytkla Formanovi disciplinární komise.

Útočníkovi pomohlo, že se po utkání omluvil. „Disciplinární komise při zvažování výše trestu Filipa Formana vzala na vědomí i fakt, že z vyjádření obou oddílu vyplynulo, že se bezprostředně po utkání soupeři omluvil a společně se zástupci oddílů si celý incident přímo po utkání mezi sebou vysvětlili,“ zdůvodnila disciplinární komise.

Pokud Forman ve čtyřměsíční lhůtě opět zhřeší, nebude hrát dva měsíce.

Filip Forman zapsal proti SKV tři body. Foto: FbŠ Bohemians, Český florbal

Foto: FbŠ Bohemians, Český florbal


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • znalec napsal:

  Protokce, orgány ČF jsou žumpa. Musil je VV a tak je to se vším..kdyby tohle udělal někdo z Ostravska nebo Pardubic dostane 4 zápasy natvrdo…

  • napsal:

   Totální kravina. Viz. Špavelko z FBC, počastoval rozhodčí po vítězném zápase, choval se jak smyslů zbavený a podmínka.

  • Ooo napsal:

   Proč by to dělali, jeden takovýto výkřik v zápalu hry přeci není důvod aby komukoliv zastavovali na měsíc činnost.

  • Taky Petr napsal:

   Jaká protekce? Po zápae se omluvil, oba kluby si věc hned vysvětlily, nešlo o zranění, první disciplinární trest. Výchovný efekt je dán uloženou podmínkou na dobu celého zbytku sezóny. Za mne rozumné řešení.

 • včelka napsal:

  Asi je správné být proti jakékoli formě zbytečné vulgarity !

  Mladý Forman (a spol.) si aspoň do budoucna uvědomí, že úplně všechno, co si běžně myslí, nemůže hned říkat nahlas.

  Suma sumárum – snad se příště budou dávat takové razantní flastry i za fyzické zranění hráčů po nefér faulech jako se dal Formanovi flastr za zranění citů soupeřovy střídačky.

 • Bootham napsal:

  Trest asi adekvátní pro Filipa, žádný hráč by si neměl dovolit spojovat vulgarismy s jménem soupeře a zařvat ho na celou halu. Takové menší vymezení mantinelů pro Filipa a spol.

  V play off určitě bude Bohemce chybět ten jeden zápas. V zápase proti Chodovu zase ukázal jak platným hráčem je a když je třeba, tak v důležitých momentech to vezme na sebe. Ty dvě vyhraná buly v posledních vteřinách zápasu, která vedla ke dvou gólům jsou toho jenom důkazem.

Napsat komentář

*