Světový šampionát žen 2025 uspořádá Česká republika. Foto: IFF Světový šampionát žen 2025 uspořádá Česká republika. Foto: IFF
24. 5. 2023 Ženský florbal (2) KOMENTÁŘŮ

Návrat po dvanácti letech! Česko bude v roce 2025 hostit šampionát žen, opět v Brně a Ostravě

 Po dvanácti letech se do Česka vrátí ženský světový šampionát ve florbale. Česká republika totiž uspěla ve volbě pořadatele, šampionát se odehraje podobně, jako před dvanácti lety: základní skupiny uvidí Brno, boje o medaile se pak odehrají v Ostravě.

O snaze získat pro Českou republiku po dvanácti letech ženský světový šampionát se vědělo, nakonec byla úspěšná. „Jsme velmi rádi, že nám IFF svěřila pořádání ženského šampionátu. Každý šampionát je pro nás výzva a věříme, že navážeme na předchozí povedení akce v Česku. Vnímám to jako důležitý krok pro podporu rozvoje ženského florbalu jak z pohledu propagace, tak i možnosti dalšího posunu v práci se základnou. Chtěl bych rovněž poděkovat zástupcům obou hostitelských měst za spolupráci při vyjednávání podmínek pro podání žádosti o pořadatelství. Už teď se nemůžeme dočkat, až do Brna a Ostravy zavítáme,“ uvedl v tiskové zprávě prezident Českého florbalu Daniel Novák.

Šampionát se odehraje podobně jako před dvanácti lety: základní skupiny uvidí opět Brno a jeho STAREZ ARÉNA VODOVA, medailové boje pak proběhnou v OSTRAVAR Aréně, což znamená, že Česko zopakuje unikátní přesun mezi dvěma destinacemi šampionátu.

„Velkou výhodou pro nás je, že obě haly velmi dobře známe nejen z posledního ženského šampionátu. Na Vodově jsme pořádali MS juniorů před dvěma lety, v ostravské aréně jsme pak hostili v letech 2018 a 2019 superfinále. Ve všech případech byly haly plné diváků a atmosféra na té nejlepší úrovni. Znovu budeme chtít pro všechny návštěvníky vytvořit jedinečný zážitek. Věřím tedy, že i tentokrát si fanoušci najdou cestu v co největším počtu a pomohou našim hráčkám v cestě za medailí,“ říká Daniel Novák.

Viceprezident IFF Filip Šuman pak odhalil zákulisí volby. „O přidělení pořadatelství 2025 jsme jednali relativně dlouho, nejvíce jsme diskutovali s finskou federací, která měla také zájem pořádat další šampionáty. Nakonec mezi námi došlo k dohodě a Finové uspořádají dvě následující mistrovství, v roce 2026 MS mužů a v roce 2027 MS žen,“ prozradil v tiskovém prohlášení.

Následující ženský světový šampionát se odehraje v prosinci a bude jej hostit Singapur.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Repre napsal:

    Škoda že nedostanou prostor na nějakou takovou akci i další města. To je MS juniorů Brno, Ženy Brno a Ostrava, Muži Praha. A přitom jsou města, kde by se to dalo dělat Pardubice, Vary, Liberec

  • kuchar pana Sumana napsal:

    Dalsi tunel: florbalu (hracum a oddilum) tyto akce nic nedavaji. Je to jen masina na dotacni a jine penize, ktere jsou pak rozdeleny dle klice, ktery je velmi zajimavy lec neverejny. Dobrovolnici to odpracuji a pres pana Sumana protece opet par milionu. Uz se prosim proberme a rekneme ne temto pijavicim a pijavickam. Holkam samozrejme preji fajn zazitek, medaili a hodne golu do site souperek. Ale kdo to trochu zna, ze to vlastne porad dokola poradaji 4 federace a to je cele!

Napsat komentář

*